Dlaczego “ELEMENTY”?

Dlaczego ELEMENTY? Bo wnętrze każdej i każdego z nas składa się z elementów naszych historii, relacji z innymi, rysów i specyficznych cech, negatywnych przekonań oraz sposobów radzenia sobie z nimi, które w przeszłości działały, ale obecnie powodują trudności w różnych obszarach życia. Naszym wspólnym celem będzie odnalezienie tych elementów, zmierzenie się z nimi, ściągniecie warstw, aby możliwe było ponowne ich ułożenie, stworzenie układanki z pasujących do siebie części, co w sposób zrównoważony będzie wpływało na jakość życia.

Staram się rozwiązywać trudności, z jakimi mierzą się moimi Pacjenci, mając do dyspozycji narzędzia i warsztat terapii poznawczo-behawioralnej.

Jest to forma pomocy oparta na badaniach naukowych, podobnie jak medycyna w przypadku chorób somatycznych. Korzystam z tych nowatorskich metod w sposób elastyczny, dostosowany do potrzeb każdego Pacjenta. Jest mi bliski wachlarz narzędzi terapii ACT, terapii dialektyczno-behawioralnej oraz terapii schematu, które są głębszym procesem terapii poznawczo-behawioralnej. Gdy pierwszy raz zetknęłam się z ostatnią z nich ( Terapią Schematów), spodobało mi się, jak wiele złożonych kwestii tłumaczy w prosty i przystępny sposób. To, co kiedyś stanowiło rozsypaną układankę elementów, było zawiłe i bez przyczyny, w prostu sposób udało się ułożyć na nowo w logiczną całość.